Myšlenky

Jak je to dnes s pohádkovým světem

28. srpna 2012 v 0:28 | Peťa

Bylo nebylo v jedné malé vesničce žila...

U pohádek jsem jako malá vydržela sedět celé hodiny. Před spaním mi sice nikdo pohádky nepředčítal, ale měla jsem několik kazet do rádia, které jsem poslouchala - Vílu Amálku, Čmeláci, Zlaté vlasy děda vševěda, Tři přadleny, Pták ohnivák... Pamatuji si ještě jejich barvy - žlutá, zelená, modrá, červená. Sic jsem vyrostla téměř do dospělosti, ale u pohádek vydržím sedět stále.

Krása

1. února 2012 v 22:14 | Peťa
Zamysleli jste se někdy nad tím, jaký je krása relativní pojem? Co opravdu považujeme za krásné? Existuje jedna věc, která je krásná a myslí si to o ní všichni? Jak moc záleží na tom, jak jsou věci krásné? Co je krásné?

Odvaha říci vlastní názor

26. ledna 2012 v 21:40 | Peťa
Školní práce, která se mi moc nelíbí. Tentokrát mi to prostě nic lepšího napsat nešlo, poslední dobou mi toho nejde stále více.

NEJSEM SUPERHRDINA

15. prosince 2011 v 17:57 | Peťa
Ve škole jsme dostali zadání, abychom napsali vypravování, kde použijeme konečnou větu: i přesto že mě facka pálila na tváři, neubránil jsem se úsměvu.

Rachna kachna to to letělo k zemi.

7. září 2011 v 17:13 | Peťa
Byli to jen obyčejní lidi, kteří seděli ve špatném letadle. Kolikrát se ani o havárii letadla člověk nedozví, ale tentokrát v něm seděli hokejisti z několika států. Jsou slavní, proto se o tom hodně mluví, ale co. Přesto to byli lidi a pro mě hrdinové. Každý ať si říká, co chce. Někteří mají odpor k hokeji a ostatním sportům, ale já hokej miluju. Sice nesouhlasím s tím, kolik za to dostávají, ale co, stále je to sport, který mám ráda.

Úvaha: Žít či nežít.

18. dubna 2011 v 13:39 | Péťa
Měli jsme domácí úkol, napsat úvahu na téma žít či nežít. Toto téma mi vůbec nesedlo, nevěděla jsem - o čem psát. Nakonec jsem si vybrala téma Potrat. Předem se omlouvám za chyby, je to neopravená verze a nějak jsem líná to opravit.
 
 

Reklama