Leden 2012

Odvaha říci vlastní názor

26. ledna 2012 v 21:40 | Peťa |  Myšlenky
Školní práce, která se mi moc nelíbí. Tentokrát mi to prostě nic lepšího napsat nešlo, poslední dobou mi toho nejde stále více.

Čas se přečasovat. =D

23. ledna 2012 v 19:22 | Peťa |  Betynka
Jo, tak svému miláčkovi se momentálně dost málo věnuji, nějak prostě není čas. Chudá je zavřená v kotci, občas jí vezmou ven. Táta, který ji hrozně chtěl, se o ní téměř nestará. Budu si muset ten čas uzpůsobit jinak, ale je to těžké, když chodím ze školy pomalu v pět hodin.

Hold já se napravím, slibuji =) Budu si muset nějak přespořádat celý svůj čas, abych denně stihla všechno, co potřebuji. Přece jen - maturita se blíží. =D

Znáte tohoto zpěváka? Je naprosto úžasný - ten jeho hlas. To je přesně ro(c)kový hlas. A tahle je od něj ta nejhezčí. =)

Dvacet prasátek =D

22. ledna 2012 v 20:37 | Peťa |  Život
I přes to, že jsem nebyla na tenhle víkend moc optimisticky naladěná, přežila jsem ho. Přežila jsem ho naprosto skvěle. Byl úžasný, až na to... kdyby nebyla kocovina.

V pátek šla kamarádka ven kalit a já tu opět upadala do jakési zvláštní nálady. Nakonec jsem se ale sebrala a pracovala jsem na svých maturitních tématech, abych je měla konečně hotové. Udělala jsem dvě, musím se pochválit. A když jsem se chystala spát mi volala kamarádka, vcelku mě to překvapilo. A zůstali jsem kecat dvě hodiny. Vlastně ona byla relativně opilá, ale i tak jsem si všechno tak nějak vyříkaly a myslím, že konečně se věci začínají vracet do původních kolejí.

Chyba v Matrixu, zřejmě vyřešena!

19. ledna 2012 v 23:12 | Peťa |  Život
Víte jak málo stačí, aby člověk zjistil, kde se stala chyba Matrixu? Ne? Je to naprosto jednoduché/složité. Já na to přišla naprosto náhodně a k uvědomění celého problému mi pomohl jeden "hloupý" citát. Dovedl mě k tomu, abych se nad sebou zamyslela, nad svým chováním, přístupem, hledání problémů na jiných, obviňování. Sice se cítím sama, ale já nejsem sama a jsem si tím jistá. Po dnešku Ano, v tuhle chvíli Ano a pokud se to do budoucna změní, zřejmě přestanu věřit nebo se o to, co mám opravdu přijdu. Nebude lepší způsob, než to zkusit. A víte jaký citát mě k této úvaze přivedl?

"Nejkrásnějším vítězstvím je zvítězit sám nad sebou"
(Logau)

"Pohádkové dny"

11. ledna 2012 v 22:41 | Peťa |  Život
Připadám si, jako bych byla opravdu tak špatný člověk, že se takovéhle věci musí dít zrovínka mě. Už mám všech těm věcí kolem plné zuby. Všech těch problémů, bolestí. Stále se opakujících situací, které neznají konce. Dokud člověk může alespoň fungovat v nějakém nouzovém režimu, jde to. Pokud se ale nemůžu ani najíst, otevřít pusu, promluvit či něco podobného potřebného k žití, je to špatný. Jo, ty "zkurvený" moudráky mě zabíjej pomalu a jistě. Samozřejmě, když mám podváhu a snažila jsem se přibrat tak proč né zhubnout ještě více. Jsem unavená, opravdu. Zoufalá. Beznaděje.

Začátek zimních radovánek. =)

8. ledna 2012 v 17:31 | Peťa |  Život
Konečna přišla "zima". Sníh tu je, jen teploty pod nulou se někam zaběhly. Stále se přes den okolo 2°C a to není moc ideální teplota. Takže na silnicích jsou pěkné "sračky". Inu alespoň si pořádně natrénuji ježdění ve snížených podmínkách a nic mě nepřekvapí. Ono když pak člověk jede po souvislé ploše ledu, je to vcelku sranda. Brzdy Vám jen znepříjemňují život... =D tak mě napadá, že mi v autoškole lhali o tom, že brzdy jsou mí největší kamarádi - nejsou! =D

Josef Škvorecký se loučí

3. ledna 2012 v 19:15 | Peťa |  Život
Dnešní článek bych ráda věnovala našemu velkému rodákovi a spisovateli Josefu Škvoreckému. Nejenže se v Náchodě narodil, ale byla to osobnost pro nás všechny. Jako každý spisovatel oné těžké doby se nebál a snažil se skrze literaturu poukázat na problémy, které ve společnosti vládly.

Při upěvňování komunismu v ČSR emigroval se svou manželkou do USA poté do Toronta. Jeho nejznámnější dílo je bezpochyby kniha nazvaná "Zbabělci" (Kterou mimochodem právě čtu) a také hodně známé dílo " Tankový prapor" - existuje i seriál.

Kolem některých lidí se dělá neuvěřitelný bordel a nějací zapadají v zapomnění, což by rozhodně neměli.

Ohňostroj

2. ledna 2012 v 19:17 | Peťa

Nechápu, jak někdo mohl vymyslet něco tak nebezpečného a zároveň krásného. Popravdě se ohňostroje, prskavek, petard a ostatních věcí šíleným způsobem bojím. Myslím, že mě nikdy nikdo neuvidí, jak házím petardu nebo něco podobného. Prskavku do ruky vezmu... Ale ohňostroj nikdy dělat nebudu. Každoročně je tolik zranění, které způsobí a jsou opravdu vážná. Na druhou stranu jsou některé ohňostroje nádherné. Přála jsem si, abych ho mohla vyfotit, takže pár snímků mám. Jenže jsme měli jen takový malý. Na žádný velký jsme nešli, což mě dost mrzí, takže budu ještě na příště vyčkávat, abych si vyfotila pořádný ohňostroj.


Nový rok 2012

1. ledna 2012 v 21:49 | Peťa |  Život

Rok 2012 přišel a rok 2011 sebou jako každý rok odnesl pro mě to nejdůležitější - kamarády. Stává se z toho prostě taková Novoroční tradice, která se plní každé dva roky. Nevím, za je prostě ta hrozně velká chyba jen na mé straně, nebo někde jinde. Prý se nechovám jako kamarádka. A prej si už nemusíme tolik psát. Už mě jednoduše nepotřebuje. Prostě zřejmě čekám od věcí, aby byli jako doteď. Jenže tak nějak se během dvouch měsíců všechno změnilo a je to jinak. Lidi se začali chovat jinak, nebo snad já?

Prskavkové hrátky

1. ledna 2012 v 19:46 | Peťa
Já se prostě prskavek bojím, ale líbí se mi. Hodně často jsem na internetu viděla fotky, kdy člověk napíše třeba celý nápis. To se mi zrovna nepovedlo, ale výsledek se mi vcelku líbí. Tak sami můžete zhodnotit. Já jsem s nimi vcelku spokojená.