Štědrý den 2011

24. prosince 2011 v 23:24 | Peťa |  Život
Vrátíme-li se do doby před sedmi lety. Viděla bych zřejmě sebe, jak ráno 24. nedočkavě vylézám z postele a nemůžu se dočkat večera. Téměř nic nejím, abych viděla zlaté prasátko. Vykoupat, ustrojit do svátečního a hurá na vánoční večeři. Uklidit nádobí a hurá ke stromečku. Rozbalovat dárky. Byly to léta, kdy Vánoce byly něco. Těšila jsem se, brala jsem to celé jako takový kouzelný čas. Člověk je viděl úplně jinak.... ráda bych ty léta vrátila zpátky. Již je více nevidím dětskýma natěšenýma očima. Vánoce se staly pohým svátkem, kdy se setká celá rodina. Poslední roky pro mě opravdu ztrácejí své kouzlo. Bohužel - dospívám - oprava: Jsem dospělá.

Na celých těch svátkách se mi možná jen tak líbí, že se sejde celá rodina. Do budoucna je to výborná příležitost k tomu, aby jsme se setkali všichni aspoň někdy. U nás dneska chyběl jeden člen rodiny, proto jsme Vánoce neslavili. Až zítra. Menší ségry jsou vcelku smutné, ale o nic nepřijdou. Celý večer jim nahradíme zítra.


Dnešní den byl prostě naprosto obyčejný. Nejenže jsem v televizním programu nenašla nic, co bych potřebovala nutně vidět, co by mě nějakým způsobem zaujalo. Zkoukla jsem jen Sám doma a novou pohádku na ČT1 Micimutr. Nebyla špatná, ale je prostě moderní a na ty staré typické pohádky nemá.

Upekla jsem si dneska první štrůdl. Ještě jsem ho tedy nechutnala, ale doufám, že bude poživatelný. Doufám v tom. Uvidíme zítra, dnes jsem ho už nechutnala. Se ségrama jsme ozdobili stromeček. Jako každý rok ho máme až přehnaně kýčovitý, ale co se dá dělat. Člověk si zvykne. =D

K Vánoční náladě mi nepřidalo ani to, že dnes ráno nebylo po sněhu ani stopy. Včera sníh byl alespoň trochu, dnes tu už žádný nezbyl a celý den bohužel pršelo. Vánoce na blátě - to doslova. Snad zítra mě popadne Vánoční nálada. Navíc už se těším na lyže, tak doufám, že nějaký den vyrazíme.

Všecm přeji příjemné prožití vánočních svátků.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Amber Amber | E-mail | Web | 25. prosince 2011 v 12:37 | Reagovat

No jo, bohužel s věkem Vánoce ztrácejí to krásné pozlátko a kouzlo. Ale na druhou stranu si člověk víc uvědomuje ty "dospělé" stránky, které sice nejsou tak záhadné, ale na hezké hřejivé atmosféře neubírají (jen se na ní člověk musí taky podílet :D ).
Micimutr mě také neohromila, jsem rozmazlená z klasických kousků a netuším, proč bylo potřeba do pohádky tak nutně vecpat Šafránkovou :-?
Nu což, užívej si Vánoce :-)

2 Das Das | Web | 25. prosince 2011 v 21:45 | Reagovat

U nás sníh taky nebyl a nejspíš ani nebude. :/
Taky mě mrzí, že už prostě vánoce nevnímá tak, jak jsme je vnímala, když jsem byla malá. Závidím neteři, že ona ještě ten požitek má.. :)
Já se na nové pohádky nenamáhám ani koukat. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama