Listopad 2011

Ernest Hemingway - Sbohem, armádo - rozbor

23. listopadu 2011 v 18:41 | Peťa |  Knihy

Ernest Hemingway
(21.7.1899, USA - 2.7. 1961)

Vyrůstal v lékařské rodině, jeho matka byla pobožná a chtěl z něj slušné a vychované dítě. Hrál na violoncello a boxoval. Během studia na střední škole se pokoušel o verše, povídky a sloupky do novin. Po škole se stal reportérem kansaského listu. Poté odjel dobrovolně do Itálie jako dobrovolník ambulantních sborů Červeného kříže. Byl zde těžce raněn. Po válce pokračoval se zahraničních zpravodajem. V roce 1954 dostal Nobelovu cenu za dílo Stařec a moře. Ve svých dílech vystupuje pod pseudonymem Nick Adams. V roce 1961 pravděpodobně spáchal sebevraždu (zastřelil se) - jeho smrt bývá také vysvětlována jako nehoda při čištění hlavně zbraně. Byl to nositel i Pulitzerovy ceny.

Podzimní počasí

21. listopadu 2011 v 13:00 | Peťa
Nějak není čas ani chut přidávat nové příspěvky. Maturita klepe na dveře a učitelé nás zahlcují učením a vším možným. Nálada na bodu mrazu - asi jako venkovní teplota. Co víc si přát, ani není čas na focení.


Maturitní ples 5.11.2011

11. listopadu 2011 v 8:33 | Peťa |  Život
Ozývám se téměř po týdnu. Minulý týden v sobotu jsem měla Maturitní ples na který jsem se moc těšila. Nevím, jestli jsem divná, ale když jsem se o tom bavila s kamarádkami, těší se na ten svůj a berou ho stejně. Nikdy jsem nebyla nijak výjimečná a nikdy mě lidi moc nebrali.


Maturitní ples měl být prostě můj den. Těšila jsem se na něj, protože jsem si říkala je to jen můj den. Dneska si mě budou lidé všímat, budou tam lidé, kterém mám ráda a užiju si to s nima. Cejtila jsem se výjimečně. Až do doby, kdy se všechno pokazilo a to na samém začátku.


Podzimní západ slunce

3. listopadu 2011 v 22:03 | Peťa
Dnes byl opravdu naprosto kouzelný zápas slunce - typický podzimní. Moc se mi líbil. Fotky jsou sice s šumem, ale to nevadí, je to přibližované na dost velkou vzdálenost ale i tak, se mi líbí - některé.