1. kap. - Klubko tajemství

23. září 2011 v 23:37 | Peťa
Jediné bezpečné místo, které mě napadlo, byla klubovna. Věděla o ní jen hrstka lidí. Mlčky jsem mu hodil svojí mikinu, aby mohl svléct své zakrvácené triko a nepřitahoval zbytečnou pozornost kolem jdoucích lidí. Šli jsme vedle sebe mlčky. Ticho mě pomalu ubíjelo. Netušil jsem, co se přihodilo.Když jsem za námi zavřel dveře klubovny, přitiskl jsem Treyovo bezvládné tělo na zeď. "Co se sakra stalo? Do čeho jsi se to, kurva, namočil?" Bylo mi jasné, že důvod,proč se Trey schovával před policií, byl pádný. Mámě by nikdy neublížil, ale proč by zavírali otce?

Nebránil se. Chvíli mě sledoval upřenýma očima. "Přišel a… rána a pak… spadl k zemi… já jsem nechtěl …", jediné slovo, které vypustil z úst, nedávalo smysl. Byl v šoku, nechal jsem ho tedy být. Nemělo to cenu, nebyl ve stavu, kdy by mi byl schopný něco vysvětlit.

Vydal jsem se tedy na policejní stanici. Nikdo mi nebyl schopen nic říci. Hlavní vyšetřovatel si mě vzal rovnou do výslechové místnosti. "Ryan Atwood, že?", řekl chladným hlasem, jeho pohled si mě nebezpečně měřil. "Ano, co se stalo? Proč jste odvedli mého otce? Kdo byla ta mrtvola?", okamžitě jsem ho zasypal otázkami.

"Jsem tu já, kdo bude pokládat otázky, hochu. Kde máš bratra?". "On se vrátí až dneska večer. Byl u známých v Montaně". "Dobrá. Tvůj otec zřejmě zabil Jamese Tedda. Všechny důkazy svědčí proti němu. Měli mezi sebou nějaké spory?" "Ne, můj otec by nikdy nic takového neudělal. Byli to skoro nejlepší přátelé, to Vám potvrdí spousta dalších lidí". "Je mi líto, chlapče. Důkazy jsou jasné. Otisky na noži jsou tvého otce. Snažil se nám utéct…"

Když jsem se vracel za svým bratrem, bylo mi jasné, že tohle není dobré. Můj otec si sice nevydělával zrovna legálním způsobem, ale není to vrah. Jakou roli v tom hraje můj bratr? Co mi tají?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 kiki.mich kiki.mich | E-mail | Web | 24. září 2011 v 10:00 | Reagovat

Páni. Zajímalo by mě, jak s tím souvisí jeho bratr.. strašně dobře se to čte, úžasně píšeš :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama