Červen 2011

23.04.2011 Zoo DK - Nosorožci

30. června 2011 v 12:56 | Peťa |  Výlety
Minule jsem vám ukázala zebry. Dnes pro vás mám připravené nosorožce. Zřejmě maminku s dítětem.

27.6. - To není obyčejný den.

27. června 2011 v 20:25 | Peťa |  Život
Tak tenhle den si prostě zápis v "deníčku" zaslouží. Zaprvé pro mě dnešním dnem končí škola a na mém vysvědčení je pouze sedm dvojek (Kdybych měla o jednu méně mám vyznamenání, ale to už čert vem).

Důležitější bylo, že jsem dnešním dnem, konečně uzavřela jednu kapitolu - řidičák. Ráno v sedm hodim jsem musela být v NA, abych se mohla zapsat a na osmou hodinu jsme pokračovali na úřad, kde nás zavřeli do místnosti, kde jsme psali testy. Test jsem zvládnula s jednou chybnou odpovědí - získala jsem 48/50 nejméně bylo možné ztratit 7 bodů.

Samozřejmě ukončila test jako první, jednou jsem si zkontrolovalal odpovědi a poté jsem šla zaplatit poplatek 700 Kč za zkoušku. Vrátili jsme se do autoškoly, kde jsme se postavili na dvůr k autu, kde nás přezkoušeli z údržby. Vytáhla jsem si dvě otázky - baterii a motorový olej - pro mě záchrana. Naštěstí byl v dobré náladě a nijak nás nedusil.

Poté jsme čekali na jízdu. Jela jsem hnedka první z těch, co dělali zkoušku poprvé. Předemnou jeli dva, kteří opakovali. O půl jedenácté jsem přišla na řadu. Při couvání na parkovišti mi to chcíplo, prostě paráda. Jela jsem s dálkovými světli, protože se kontrolovalo před jízdou osvícení vozidla a já dálková světla zapomněla vypnout. Kruhové objezdy mi dělaly největší problémy. Na každé značce "Přednost v jízdě" jsem radši zastavila, abych měla čas a rozhled... Budu to tak dělat zřejmě i nadále, pokud pořádně nevidím do křižovatky. U Penny jsem parkovala, asi na počtvrtý jsem zaparkovala rovně, prostě, když jsem dojížděli k autoškole říkala jsem si, že to prostě nemám, protože to rozhodně nebyla dokonalá jízda.

Proto mě překvapilo, když mi řekl. Zítra si běžte na úřad zařídit řidičák. Chvíli potom, co jsem šla parkovištěm s pocitem, že jsem to zvládla mi nachvíli vytryskly slzy štěstí. Hrozná úleva.

Musím, ale říci, že jsem při samotné jízdě moc nervózní nebyla. Vše ze mě opadlo když jsem udělala test i údržbu.

No každopádně to byl vcelku náročný týden celkově - spíše víkend. V pátek jsem slavila své osmnácté narozeniny a přišlo pár přátel - lidi, kteří jsou mi nejbližší. A oslava se opravdu povedla - všem zůčastněným se líbila a to i mně.

Ani mi nějak není líto, že si na mě nevzpomněla babka s dědkem z tátovi strany. Je mi to jedno, jak špatné je říct, že Vám je vlastní rodina tak nějak v zadních partiích? Nemám k nim jediný vztah, vůbec je jako vnoučata nezajímáme, tak proč bych se měla zajímat?

23.4.2011 ZOO DK - Zebry

20. června 2011 v 16:41 | Peťa |  Výlety
"Jsem černá zebra s bilými proužky a nebo bílá zebra s černými proužky", myslím, že něco podobného se řeklo v Madagaskaru, animáku, který mám moc ráda. K situaci v Zoo jsem se již vyjádřila, takže je zbytečné psát další slohy...

23.4.2011 - ZOO DK - Velbloudi

20. června 2011 v 16:19 | Peťa |  Výlety
Přináším další fotografie ze zologické zahrady ze Dvora Králové. Kam se podle mého dlouho nevydám. Nejenže mě naprosto zaskočilo povolení vjíždění aut do safari ale i zvýšení vstupného, které je nadmíru vysoké. Můžete si zaplatit pouze 100 Kč za vstup, ale to vás pustí jen do určité části Zoo. No prostě výmysl naprosto postavený na hlavu.

Fialkové dílko

13. června 2011 v 20:14 | Peťa |  PŘÍRODA
Nevim, jeslti jsem se o tom zmiňovala, ale pořídila jsem si nový mobil - konečně. Ten můj již vcelku dosluhoval. Značku Nokii jsem vyměnila za LG. Prostě byl levnější no, ale foťák má vážně kvalitní, vyfotila jsem s ním těchto pár snímků a musím říci, na to, že je to mobil nádhera.

13.6. - Už se to blíží...

13. června 2011 v 19:57 | Peťa |  Život
Juhů, brzy tu budou prázdniny! Lážo plážo, hodím nohy nahoru, učebnice spálím nebo je dám do sběru starého papíru. =D Všechny vědomosti zapomenu a budu mít krásně prázdnou hlavu... Celej rok v tý palici musíme nosit tolik věcí z toho nás bolí hlava, proto je to potřeba na konci roku všechno odložit. Jak lehko nám bude... už si ani představit neumím. =D

Žádný dávání nohou nahoru nebude. Brigáda volá. Doufám, že z toho kápnou nějaký ty pořádný peníze. =D Poslední prázdniny, které strávím na střední škole tak doufám, že si je náležitě užiju. Nejdříve Itálie (Venice = Benátky) a pak s kámoškou soukromá dovolenka. Prostě tyhle prázky si užiju na plný koule. =D

A byla jsem v Hradci s W. na Pirátech z Karibiku a musím říci, že je to vážně nářez film. Opravdu úžasnej, moc se mi líbí, jak navázali na první díl, není to přehnané prostě po jedničce nejlepší díl.

Státnice a řidičák...

5. června 2011 v 16:12 | Peťa |  Život
Jo, tak vážení. Přišly mi výsledky ze státních zkoušek - USPĚLA. Hip hip Hurá.

Stejně naprosto zbytečná zkouška, která mi snad jednou pomůže při hledání práce. Uvidíme.

Já vím, že stále nestíhám. Mám toho hodně. Bridáda, škola, autoškola. Zřejmě již 27. června půjdu ke zkouškám. Vcelku se toho bojím, ale snad to zvládnu, to uvidíme...