Duben 2011

23.4.2011 - Zoo Dvůr Králové - Kozy

28. dubna 2011 v 20:31 | Peťa |  Výlety
Vlezli jsme si také do výběhu koz, kde jsme si je hladili a fotili. Měli tam zrovna malá kůzlátka, byla opravdu kouzelná.

23.4.2011 - Zoo Dvůr Králové - Pelikán

26. dubna 2011 v 20:22 | Peťa |  Výlety
Dne 23. dubna 2011 jsme se s mojí kamarádkou W. a mou sestrou vydali do Zoo ve Dvoře Králové. Bylo vedro, takže příjemné počasí na prochází po Zoo. Sice na safari nebylo moc zvířat, ale to se dalo oželet. Myslím, že se nám výlet se vším všudy povedl. A teď nějaké ty fotografie, jako první na řadu přichází Pelikán.

Betynka

21. dubna 2011 v 12:58 | Peťa |  Betynka
Ráda bych Vám představila svoje zlatíčko, s kterým popravdě trávím nejvíce svého volného života. Jelikož jsem odříznutá od okolí, chodím většinou ven jen s ní. Hraju si s ní, umí bejt ovšem i pěkně nevděčná, poslední dobou si staví stojí hlavu, takže odmítá dělat cokoliv, co jí řeknete. Poslední dny je i roztomilá, sedí u jednoho keře na zahradě a sleduje včely, leží pak zpozorní a skočí, je to vážně, zábava jí sledovat. Mám i nějaké videa, jenže mám je moc velká, tak časem z toho třeba něco udělám.

Píšeme státnice!

18. dubna 2011 v 16:41 | Peťa |  Život
Tak přesně tohle byla náplně dnešního dne. Již půlroku vím, že k těmto zkouškám doujde a že jsem napsaná na listině očekávájících dnešní datum. Samozřejmě jsem věci, které se objevili u zkoušet viděla až těsně před nimi. Včera jsem si řikala, že vždyť jenom vyhodím 400 Kč z okna, kdž to neudělám. Žádnej strest.

Ráno, když jsem se vzbudila, měla jsem jen takový zvláštní pocit, ale žádný stres. Dojela jsem do školy, koupila si energeťák, abych teda moc nezmatkovala nebo tak a došla do třídy, kde měli proběhnout Státnice z elekrtonické komunikace. Nerozepisovala jsem se na počítači, protože mě berou křeče do rukou a pak bych jen těžko něco napsala. Vcelku jsem si říkala, jak jsem v klidu, nic mi nebylo, žádnej strach.

Eric Maria Remarque - Na západní frontě klid

18. dubna 2011 v 13:53 | Peťa |  Knihy
Vše začíná, při návratu v fronty. Celý příběh nám vypráví mladičký voják Paul Baumer. Popisuje vše od výcviku plného šikany, válku, dovolenou až po život v kasárnách. Na samém začátku mu umírá přítel od dětství Kemmerich. Při takovýchto událostí Paul vzpomíná na předešlé události.

Božena Němcová - Divá Bára

18. dubna 2011 v 13:47 | Péťa |  Knihy
Divá Bára
Autor: Božena Němcová
Kniha: Karla a jiné povídky (str. 51.-92.)
Obsah:


Josef Karel Šlejhar - Kuře Melancholik

18. dubna 2011 v 13:45 | Peťa |  Knihy
Malému chlapci umírá maminka. Sám si neuvědomuje, co se doopravdy stalo. Jeho otec si brzy nachází mladou příbuznou, kterou si brzy na to vezme. Zprvu se přetvařuje to, ale netrvá dlouho. Posléze vymění celé služebnictvo i chlapcovu oblíbenou Katlu. Nejprotivnější je z celého nového služebnictva - Pepka. Je protivná, zlá a plní rozkazy své paní.

Malý princ - Antoine de Saint Exupéry

18. dubna 2011 v 13:43 | Peťa |  Knihy
Příběh je částečně inspirovaný autorovými zážitky. Příběh vypráví pilov, který havaroval s letadlem na Sahaře. V nehostinné poušti potkal malého chlapečka, kterému říkal "Malý princ".


Úvaha: Žít či nežít.

18. dubna 2011 v 13:39 | Péťa |  Myšlenky
Měli jsme domácí úkol, napsat úvahu na téma žít či nežít. Toto téma mi vůbec nesedlo, nevěděla jsem - o čem psát. Nakonec jsem si vybrala téma Potrat. Předem se omlouvám za chyby, je to neopravená verze a nějak jsem líná to opravit.

Recenze: Harry Potter a relikvie smrti 1

18. dubna 2011 v 13:32 | Peťa |  Recenze
Když se v roce 1997 objevila na pultech v knihkupectvích první kniha o Harrym Potterovi, nikdo netušil, že byla vydána jedna z nejúspěšnějších ság všech dob. Knižní pulty se začaly rychle vyprazdňovat a na filmová plátna přišlo první filmové zpracování pod dohledem autorky J. K. Rowlingové. V průběhu devíti let se při natáčení ságy vystřídali čtyři režiséři. David Yates, tvůrce posledních dvou dílů, přichází s dalším a to předposledním díle - Harry Potter a relikvie smrti - část 1.


Kresba: Rachel Bilson

18. dubna 2011 v 12:59 | Peťa |  Kreslení Lidi
Ráda kreslím, ale na výsledcích to hodněkrát není moc poznat. Tuto kresbu bych, zařazila mezi ty povedejší. Líbí se mi i podoba je opravdu dobrá. Jedná se o Rachel Bilson ze seriálu The O. C.

Kreslím

12. dubna 2011 v 19:56 | Péťa
Zde najdete mé výtvarné začátečnické pokusy. Kreslím teprve pár měsíců, takže nic profesionálního.


Kreslim: Amanda Tapping

12. dubna 2011 v 9:18 | Péťa |  Kreslení Lidi
Tak tohle je pro mne již historická malůvka. Můj úplně první pokus o potrét. Jelikož jsem velký fanouškem seriálu StarGate, který mám shlédlí v českém jazyce i originále. Samozřejmě upřednostňuji angličtinu, ikdy Samantě je občas nadlidský úkol rozumět s těmi jejími odbornými výrazy...

Není to Sam, ale Jack O´Neill, kterého obdivuji, ale nakreslila jsem si Amandu Tapping. Tak doufám, že je to alespoň trochu k poznání.

Focení

11. dubna 2011 v 20:36 | Péťa
Zde najdete všechny mé fotografické pokusy mým Olympusem Fe-210.

- fotofrafie ze zahrádky, různé luční kvítí, co se najde.

- moje zlatíčko, německá ovčačka. =)

- křeččí slečna

- místa, která jsme navštívili.

Znuděnost přichází a zabíjí pomalým způsobem.

11. dubna 2011 v 13:49 | Peťa |  Život
Je prostě nemožné se naučit všechno, co potřebuju, abych ve škole měla ty nejlepší výsledky. Poslední dobou se vážně nemůžu donutit do ničeho do školy. Nejsem neskutečným způsobem vyčerpaná z dohánění látky, na kterou jsem chyběla. Výsledky se samozřejmě zhoršily, ikdyž jsem se snažila, ale co koho to zajímá. Známky prostě nejsou vrchol světa.

Dneska si po škole musím konečně zajít do autškoly a odevzdat papíry na přihlášení. Hrůza, jak vám řidičák vyprázdní už tak chudou kapsu. 11. tisíc ani nemrknete.

Opět budu muset začít lítat po doktorech, znovu ortopedie, neurologie a další kolečko, kde mi stejně nic neřeknou může začít. Jen doufám, že se to nějaký způsobem konečně vyřeší, protože vážně nechci být ve dvaceti odepsaná a nic nemoct. Vstávat s každodenní bolestí hlavy, bolestí rukou, která vám znemožňuje něco nosit, dlouho psát. Popravdě přijdu si jako hypochondr. =DDD

Taky jsem naprosto lítá psát články, kreslit .. dělat cokoliv. =D Jsem prostě natolik znuděná, že jsem až k zabití.

Proslov

10. dubna 2011 v 20:40 | Peťa |  Život
Jako na každém začátku nového blogu, by mělo přijít pár slov úvodem. Nejsem dobrý řečník ani pisatel, takže ode mne nečekejte moc dlouho úvodní řeč.

Tento blog vznikl přesněji 10.4. 2011 v 16:35.

Možná bych vám mohla přiblížit moji osobu. Nejsem žádná hvězda školních kolektivů a bohužel stále usedám do školních lavic. Navštěvuji předposlední ročník Obchodní Akademie. Nebydlím v žádném velkoměstě, ale kolem sebe mám nedotčenou přírodu ve které si naprosto libuji. Dobře, nedotčenou.. spousta polí, ale mám to prostě ráda.

Většinu svého volné času trávím u PC. Bohužel, ale i možná bohudík. V mém okolí se nenalézá moc lidí, se kterými bych ven jít mohla. Nemám moc přátel a když jsem si jednu našla, bydlí daleko, takže po většinu času nás spojuje jen internet.

Ráda se podívat na dobrou komedii, fantasy, historický či pohádkový film. Nepohrdnu téměř ničím. Dříve mezi mé záliby patřila především četba, ale to již není také pravdou. Jsem náročný čtenář, který nenachází knihu, která by ho dostatečně uspokojila.

Mojí vášní je fotografování. Sice nevlastním žádný profesionální foťák a jen a pouze Olympus Fe-210. Do budoucna bych si ráda pořídila zrcadlovku. Kolem Vánoc jsem se začala věnovat kreslení, které mě baví. Nejsou to žádná mistrovská díla, ale tak člověk se učí. Miluji zvířata, no myslím, že postupem času poznáte, jaká jsem.

Tenhle blog vedu hlavně proto, abych si sem zaznamenala důležité okamžiky a uschovala fotografie a své výtvory. Občas sepíšu nějakou tu povídku. No třeba se vám něco z toho bude líbit.

Dříve jsem na internetu vystupovala pod jinými přezdívkami na jiných blozích, takže je možné, že se setkáte s věcmi, které jsem již uveřejnila. Pro uchování identity vám to neprozradím, protože mé čmuchavé sestry, by toho mohli lehce využít.